Ödemelerinizi Kredi Kartı İle Taksitli Olarak Gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir' in Her Yerinde Kaliteli ve Hesaplı Hizmet!

Ücretsiz Keşif! Tesisat İşleri İçin

0507 335 40 17 - 0232 245 60 03
.

Bina Enerji Analizi ve Enerji Danışmanlığı

Yalıtım eksikliği ve imalat hataları yüksek derecede enerji kaybına sebep olabilir. Artan enerji maliyetleri ile büyük bir yük olmaya başlar. Bu sebeple tesisler, Avm’ler, Fuar alanları, Oteller, Siteler, Rezidanslar, Sosyal tesisler, Okullar veya konutlarını bina enerji analizi ve enerji danışmanlığı hizmeti almaları hem çevreyi korumak hem de enerji maliyetlerini azaltmak için oldukça önemlidir. Bu noktada bizler sizler için yapılarınız da bulunan enerji kayıp noktalarını son teknoloji termal kameralar kullanarak termal görüntüleme yöntemi ile tespit edebiliriz. Bina enerji analizi ve enerji danışmanlığı sayesinde satın alacağınız, kiralama yapacağınız yapılarda sürpriz yaşamadan önceden enerji verimliliği öğrenilmiş olur. Bu sayede gerek imalat sırasında gerekse daha sonraki adımlarda yapılarınızda ki enerji kaybına sebep olan alanları tespit edilerek gerekli düzeltmeler yapılabilir.

Bina izolasyonsuz temel ve izolasyonlu üst yapı arasındaki kayıp ısı farkı

Bina izolasyonsuz temel ve izolasyonlu üst yapı arasındaki kayıp ısı farkı

Bina izolasyonsuz temel ve izolasyonlu üst yapı arasındaki kayıp ısı farkı

Bina izolasyonsuz temel ve izolasyonlu üst yapı arasındaki kayıp ısı farkı

Yapılarda ki izolasyon eksikliği nedeni ile ısı köprüsü oluşabilir. Bina enerji analizi ve enerji danışmanlığı hizmeti sayesinde yapılarınızda mevcut/oluşma ihtimali olan ısı köprüsü bulunabilir. Yapılardaki malzeme yada konstrüksiyondan kaynaklı ısı geçişinin, diğer alanlara göre daha yoğun bulunduğu bölgelere ısı köprüsü denir.

Bu alanlar yalıtım açısından zayıf noktalardır. Bu zayıf noktalar nedeniyle ısı köprüsü olan bölümlerin iç yüzeylerinde daha düşük sıcaklıklar oluşur. Çevre bölümlere göre yüksek derecede ısı kaybı meydana gelir. Isı köprüleri yüksek enerji maliyetlerine, buharın yoğuşması ile küf riskine, bina da yapısal sorunlara neden olur.

Binaların dış duvarları, zeminleri ve tavanları ısı köprüleri sayesinde soğuğun içeriye daha rahat nüfuz edebildiği bölgelerdir. Binaların enerji verimliliğinin fazla olması ısı köprülerinin azlığına bağlıdır. Düzgün planlama ve doğru malzemeyi doğru biçimde uygulama sayesinde bu ısı köprüleri önlenebilir.

Bina enerji analizi ve enerji danışmanlığı Isı köprüsü

Bina enerji analizi ve enerji danışmanlığı – Isı köprüsü

Kısacası bina enerji analizi ve enerji danışmanlığı sayesinde imalat sırasında veya daha sonradan yapılacak gerekli düzenlemeler sayesinde ısıtma/soğutma için kullanılacak enerji minimuma indirilerek enerji kullanım maliyetleri azaltılabilir. Mevcut bulunan yada oluşabilecek ısı köprüleri belirlenip erken müdahale ile hem yapılara zarar vermesi engellenebilir hemde enerji verimliliği arttırılır.

İzmir’in her bölgesine Bina enerji analizi ve enerji danışmanlığı hizmetimiz mevcuttur. Sorununuz veya sorularınız için bizlere ulaşabilirsiniz.