Ödemelerinizi Kredi Kartı İle Taksitli Olarak Gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir' in Her Yerinde Kaliteli ve Hesaplı Hizmet!

Ücretsiz Keşif! Tesisat İşleri İçin

0507 335 40 17 - 0232 245 60 03
.

çatı aktarma şıngıl çatı BTM Shingle İzmir

Çatı Aktarma ,Çatı Onarım, Çatı Tadilat Çatı Bakım İşleri Olarak Ta Bilinen Kiremit Çatı Tamiratları Ve Çatının Yenilenerek Ömrünün Uzatılması Uygulamasıdır.

Çatı Aktarma

Bu Tamirat İşleminde Çatının Su Yalıtımı, Isı Yalıtımı, Yağmur Oluklarının Yenilenmesi Ve İzole Edilmesi, Çatı Karkas Ahşap Onarımı Gibi Çatının Tamamı Elden Geçirilir Ve Sorunsuz Bir Şekilde Teslim Edilir.Eksiz Mono Oluk Hizmetimizle İzmir Halkına Hizmete Hazırız. Çatı Tamir. Çatı Aktarma

Çatı Aktarma Firmamızda Yıllardır Yeni Çatı, Çatı Aktarma, Çatı Onarım, Çatı Yalıtım İşleri İle Kısa Sürede Önde Gelen Firmalardan Biri Olmuştur. Özellikle Müşterilerine Kalite Yönden Güven Vermeyi Prensip Edinmiştir. Tecrübeli Çalışma Kadromuz İle Firmamız Ticaret Hayatında Doğruluk, Güven Ve Kaliteli İşçilik Parolasıyla Yıllardır Varlığını Ve Hizmetini Sürdürmektedir.Çatı Aktarma. Çatı Aktarma Çatı Aktarma Şıngıl Çatı BTM Shingle izmir Hizmet

Kiremit Çatı

Az eğimli çatılarda kullanılan Oluklu Kiremitler, dik çatılarda kullanılan Düz Kiremitler ve çatının sızdırmazlık özelliğini sağlayan Geçmeli Kiremitlerdir.

Renkli Kiremitler ; kırmızı, kahve ve pembe tonlarında toprağın türü ve pişirme derecesine göre renk alırlar.

Kiremit Çeşitleri, Çatı Kiremitleri, Braas Kiremit, Renkli Kiremit, Düz Kiremitler, Geçmeli Kiremitler, Kiremitlerin Döşenmesi, Kiremit Kullanımı, Alaturka Kiremit,

Bu sistemle tüm çatı kiremitleri sırayla döşenir. Kiremitlerin altına uygulanan latalarla kiremitler düzgün yerleştirilmiş olur, su sızmasını ve kiremitlerin kırılmasını engellerler.
Ham maddesi tamamen doğal olan kiremitler yabancı ürün içermezler ve insan sağlığına zararları yoktur. Bu yüzden, teknoloji ne kadar ilerlemiş olsa da, günümüzde halen çatı kaplamasında kiremit yaygın olarak tercih edilmektedir.

Neden Kiremit Kullanmalıyız?
Kiremit kullanımı hakkında bilinçsiz bir çok insan var. Kiremit alırken dikkat etmek gerektiğini bilmedikleri gibi kiremit’in önemini de bilmiyorlar. Neden Kiremit kullanılır? Neden kiremit kullanmalıyız? Bu konuda sizlere biraz bilgi verelim istedik. İlk önce kiremitten bahsedelim biraz. Kiremit’in evimiz için önemi büyüktür. Evimizin en önemli noktalardan biri olan çatı kısmını, dış etkenlerden koruma görevini üstlenir. Kiremit’in görevini yapabilecek başka bir şey yok mu? Var tabi ki de ancak uzmanlar evimizin sağlığı açısından en iyisinin kiremit olduğunu söylüyorlar.

Çatı Aktarma, Çatı Kiremit Degiştirme, Eksiz Oluk,Çatı İzalasyon,Sandöviç Çatı, Panel Çatı,Kiremit Degiştirme ,Mebran Çatı, Şıngıl Çatı,

BTM Shingle Şıngıl Çatı Tamir

Shingle çatı kaplamaları çatı kaplama işinde sanatsal bir devrime yol açmıştır. 3 boyutlu derinlik etkisi, farklı renklerle, kesim formlarıyla ve ton farklılıkları ile yaratılan görsel zenginlik çatıların mimariye kattığı değeri arttırmıştır.

Neden Shingle Çatı (şıngıl Çatı)

Asfalt kiremit “shingle”, ülkemizde geleneksel çatı kaplama malzemesi olarak sert ve kırılgan kaplamalar nedeni ile karşılaştığınız sorunların hiçbirini yaşatmaz. Hafifliği ile binanızın taşıdığı yük azalır, deprem güvenliğini arttırır. Ayrıca, kırılmama özelliği ile bina ömrü boyunca çatınızı ve evinizi korur. İşte size BTM Shingle’ın neden dünyanın en çok tercih edilen çatı kaplama malzemesi olduğunu gösteren onlarca nedenden sadece birkaçı:

KLASİK

Çatı kaplama malzemesi.

BTM Shingle Yonca
BTM Shingle Yaprak
BTM Shingle Galaksi Klasik
KENDİNDEN YAPIŞKANLI

Kendinden yapışkanlı çatı kaplama malzemesi.

BTM Shingle Yakut
BTM Shingle Rustik
BTM Shingle Galaksi Modern
BTM Shingle Galaksi Retro
DRAGON

Kendinden yapışkanlı, 3 boyut efektli çatı kaplama malzemesi.

BTM Shingle Dragon
BTM Shingle Dragon Flex
BTM Cool Shingle
LAMİNE

Çift katlı çatı kaplama malzemesi

BTM Shingle Lamine

 şıngıl çatı

ee181ac8aca3d844ab757612bcfdfd6e_1290189697

Şıngıl Çatı İzmir Shingle Çatı İzmir Şıngıl Çatı Özdere Shingle Çatı Özdere

şıngıl Çatı

Şıngıl Çatı izmir

Şıngıl Çatı izmir

Şıngıl Çatı nedir

Günümüzde en çok tercih edilen çatı kaplama malzemeleri arasında yer alan şıngıl (shingle), eğimli çatılarda çatı kaplama amacıyla kullanılan su izolasyon malzemesine deniyor. şıngıl çatı şıngıl çatı .

Şıngıl Çatı

Şıngıl çatı nın yapımı için; İlk olarak çatı konstrüksiyonu hazırlanıyor. Hazırlanan çatı konstrüksiyonu üzerine alt yapı hazırlığı olarak OSB levha ile kaplanıyor. şıngıl çatı şıngıl çatı

OSB levha üzerine su yalıtımı sağlamak amacıyla membran, şalomu ile eritilerek kaplama yapılıyor. Hazırlanan membran üzerine şıngıl çatı örtüsü uygulanıyor.

Uygulama esnasında çatının eğimine göre galvenizli şıngıl çivisi kullanılıyor. Eğimin yüzde 30’nun altında olması durumunda çivi yerine yapıştırma sistemi tercih edilebiliyor.

Şıngıl nasıl döşenir

Esnek bir çatı kaplama malzemesi olan şıngılın bir paketinde yaklaşık 3 metrekareyi kaplayacak malzeme bulunuyor. Şıngıl kaplanacak çatıya önce metal veya ahşaptan sağlam bir iskelet oluşturuluyor.

Bu iskelet çatıda herhangi bir tamir yapılma olasılığına karşı bir insanı taşıyabilecek sağlamlıkta olması gerekiyor. 4×4, 5 ×5 veya 10 ×10 kalastan oluşturulabiliyor. OSB üzerine veya şıngıl altı örtüsü üzerine uç olan taraftan başlanarak şıngıl döşeniyor. Uç kısımları biraz dışarıda, boşluğa gelecek şekilde döşenebiliyor. Her şıngılın bir öncekinin üzerine binecek şekilde yerleştirilmesi gerekiyor.

Şıngıl, şıngıl çivisi ile çakılarak ya da izli yerinden pürmüzle ısıtılarak döşenebiliyor. Şıngıl yapraklarının uç kısmının sabitlenmesi için de bitüm mastik kullanılabiliyor.

Çatı Olukları Değişimi

EKSİZ MONO OLUK

  Eksiz oluk uzun ömürlü dekoratif görüntüsüve sağlamlıgı ile çok kısa süre içerisinde tüm binalarda görülmüye başlamıştır.

Yerinde üretim teknolojisiyle Eksiz oluk farklı renk seçenegi ile gerçekten uzun ömürlü ve istenilen uzunlukta çatınıza montajlana bilir.

 Örnegin=Yarım yuvarlak oluk ile eksiz oluk kıyaslandıgında katında iki daire olan bir aparmanın ortalama 70 metre civarında yarım yuvarlak oluk oldugu oldugunu düşünürsek 25 adet civarında oluk ek yerleri mevcut olur oysa eksiz mono oluk’da sadece köşelerde ek yeri olur ve 4 adet oluk’da ek çatınızda mevcut olur.

Tabiki montajlanan eksiz oluk malzemenin kalitesi yanı sıra çatıya montajlayan firmanında kaliteli ve işini iyi bilen bir firma olması dikkat edilmesi gereken en en önemli husustur firmamız SİMGE OLUK SİSTEMLERİ elemanları tarafından sizin isteginiz dogrultusunda renk ve kelepçe( iç kelepçe veya  dış kelepçe)isteginizle çatının hacmine ve yagmur iniş borularının iniş noktasına göre eyim verilerek çatınıza uygulanır firmamız tarafından uygulanan eksiz oluk

 

galvaniz-eksiz-oluk-3

Eksiz Mono Oluk İzmir Eksiz Oluk

IMGP1450

Oluk Yapımı İzmir Eksiz Oluk