Ödemelerinizi Kredi Kartı İle Taksitli Olarak Gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir' in Her Yerinde Kaliteli ve Hesaplı Hizmet!

Ücretsiz Keşif! Tesisat İşleri İçin

0507 335 40 17 - 0232 245 60 03
.

Hidrofor Tesisatı

İzmir Çağlar Tesisat; Hatay, Üçyol, Yeşilyurt, Basın Sitesi, Güzel Yalı, Konak başta olmak üzere tüm İzmir’de değerli müşterilerine kaliteli ve uygun fiyatlı Hidrofor Tesisatı hizmetleri vermektedir.

Hidrofor Kurulumu, Tamiri ve Tesisatı Hizmetleri

Hidrofor villalarda, sitelerde, dairelerde, binalarda şebeke suyunun yetersiz geldiği veya kesildiği durumlarda depodaki suyun ihtiyacı karşılaması amacıyla kullanılır.Bir hidrofor sistemi kurulacağı zaman kaç daire olduğu, yüksekliğin ne kadar olduğu, dikey ve yatay boruların ne kadar uzun olduğu çok iyi hesaplanmalıdır.Doğru yerde doğru hidroforu kullanmak hem konforunuzu arttırır hem de ileride yaşanacak sorunları azaltır. Çeşme, Urla, Yelki, Seferihisar, İnciraltı, Menderes, Torbalı, Narlıdere, Güzelbahçe, Kemalpaşa, Karşıyaka, Balıklıova, Güzelyalı,

Hidrofor Su Deposu

Hidrofor ve su deposu genellikle bodrum sığınak gibi zeminlere, tavan arası (çatı), bahçeye (Üzeri kapalı muhafazalı bir alan tercih edilmelidir). Daire içerisinde boş bir oda, balkon gibi yerlere, bahçe garaj gibi dış mahallerde hidroforun kış mevsiminde donmaması için gerekli önlemlerin alınması gerekir.Kuyu ya da sarnıç gibi hidrofor montajı yapacağınız yerlerin derinlikleri 7-8 m‟yi geçtiği takdirde 12-20 metre derinlik gibi durumlarda çift emişli derin kuyu hidroforları tercih edilmelidir. Çevresinde bulunabilecek brülör, kazan gibi ısı kaynaklarından etkilenmeyecek şekilde yerleştirilmelidir. Hidroforun çevresinde bakım ve onarım amacı ile rahatça dolaşılabilecek boşluklar bırakılmalıdır.Çevresinde bulunabilecek brülör, kazan gibi ısı kaynaklarından etkilenmeyecek şekilde yerleştirilmelidir. Hidroforun çevresinde bakım ve onarım amacı ile rahatça dolaşılabilecek boşluklar bırakılmalıdır.

Hidrofor Tesisatı

Hidrofor tankının basınçlandırılması için hava gerekir. Bu hidroforun bağlantısında hava, hava kompresörüyle sağlanır. Sistemin görevini yapabilmesi için yardımcı elemanları amacına uygun kullanılmalıdır.

Deponun şebeke bağlantısı yapılan ucuna, depo suyla dolunca kesmesi için flatör takılır. Pompa sürekli su içinde kalarak hava yapmaması için deponun alt seviyesinden bağlanır. Hidroforun tank basıncının pompa tarafına gitmemesi ve tesisat basıncının tankı etkilememesi için, giriş ve çıkışına çek valf kullanılır. Tankın güvenliği için tank üzerine veya hemen çıkışına yaylı güvenlik vanası takılır. Su deposu, pompa, hidrofor tankı ve kompresör bağlantılarında gerektiğinde kullanılmak üzere vana bağlanır. Hidrofor sisteminin basınca bağlı olarak çalışmasını, otomatik basınç şalteri sağlar.

Çağlar Tesisat Hidrofor Tesisatı alanında derin tecrübesi ile hizmetinizdedir. 7/24 Tamir Bakım Servis Hizmeti ….