Ödemelerinizi Kredi Kartı İle Taksitli Olarak Gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir' in Her Yerinde Kaliteli ve Hesaplı Hizmet!

Ücretsiz Keşif! Tesisat İşleri İçin

0507 335 40 17 - 0232 245 60 03
.

Kombi Bakım ve Tamir

Çağlar Tesisat uzman kadrosu ve modern ekipmanlarıyla Tüm İzmir ve ilçelerinde Kombi Bakımı ve Tamiri konusunda 7/24 hizmetinizdedir.

Kombi ve Tesisatın Bakımı

Doğalgaz:  Temiz ve Hesaplı Enerji Kaynağı Kombinizin ve tesisatınızın sağlıklı çalışıp uzun ömürlü olması için düzenli olarak bakım yaptırmalısınız. Bakımı yaptırılmayan kombi ve tesisatın verimi düşer ve ömrü kısalır. Verimi düşen kombi daha fazla doğalgaz tüketir ve evinizi daha az ısıtır. Bunlar da size soğuk algınlığı ve kabarık doğalgaz faturaları olarak geri döner.

Uzun sure çalıştırılmayan kombi ve tesisat çalıştırılmadan önce mutlaka bakımının yapılması ve parçaların görevlerini yerine getirdiğinden emin olunması gerekir.
Kombi ve tesisatın bakımında dikkat edilecek hususlardan bazıları şunlardır:

Kombi Bakım Neden Yapılmalı ?

  1. Kombi cihazının içindeki ısı ileten parçaların toz ve kirle kaplanmadığından emin olunur. Aşırı kirlenen ve hasar gören tesisat parçaları kombinizin ömrünü kısaltır, doğalgaz tüketimini arttırır.
  2. Kombi cihazının tüm elektrik aksamı kontrol edilir.
  3. Isı sensörleri kontrol edilir ve bacanın açık olduğundan emin olunur.
  4. Kombi su seviyesi ve bu seviyenin tutarlılık seviyesi kontrol edilir.
  5.  Tesisat suyunuzun bir süre sonra değiştirilmesi gerekebilir. Aşırı kirlenen tesisat suyu, ısı iletimini aksatır ve daha fazla doğalgaz tüketmenize neden olur.
  6. Özellikle tesisat suyu değiştirildikten sonra tesisat içinde kalan hava alınır.
  7.  Kombinin su hattında bulunan kir filtresi kontrol edilir. Eskiyen veya aşırı kirlenen filtrelerin değiltirilmesi gerekir. Aksi halde kombi tesisatınızdaki kirli su oranı artar ve ısı transferi yavaşlar. Bu durum doğalgaz faturanıza yansır.
  8. Kalorifer peteklerinin de bakıma ihtiyacı vardır. Kalorifer peteklerinin iç ve dış temizliği ısı iletimini büyük ölçüde arttırarak daha az doğalgaz tüketmenizi sağlar. Kalorifer peteklerinin konvektörleri genellikle ulaşılması güç yerlerde odukları için kir tutmaya müsaittirler. Özellikle ilk çalıştırmada gelen kokuyla anlaşılan konvektördeki kir birikmesi evinizin ve iş yerinizin hijyeni için tehlike oluşturabilir.

Kombinizin bakımını yaptırdığınız takdirde eski kombinizin verimi artar, yeni kombinizin de ömrü uzar. Kombi ve tesisatınızdaki arızalar kış mevsiminin en soğuk dönemlerinde doğalgaz faturanıza yansımaz. Bakımı yaptırılan kombiler sürekli arızalanmıyacağı için size beklenmedik masraf çıkarmazlar. Sonuç olarak daha az doğalgaz faturası ödeyerek daha çok ısınırsınız.

KOMBİ BAKIMI NASIL YAPILIR

Kombi bakımı kombi konusunda diplomalı ve tecrübeli kişiler tarafından yapılmalıdır. Vergi levhası olmayan kombi konusunda eğitim almamış kişilere gaz, elektrik ve su gibi tehlikeli maddelerin birleştiği cihazlara kendiniz ve sevdikleriniz için müdahale ettirmeyiniz. Sağlıklı bir kombi bakımı yapılması için kombinin en az  2 saattir çalışmıyor olması gereklidir.  

Kombi bakım işlemi her zaman söylemiş olduğumuz gibi işinde uzman ekipler tarafından uygulanmalıdır. Yani bu işi ben biliyorum ve bu uygulamayı ben yaparım gibi düşüncelere sahip olarak yakınlarınızdan yardımlar almayın ya da uygulamayı siz yapmaya kalkmayın. Bırakın her işte olduğu gibi kombi bakımında da uzmanı gereken müdahaleyi yaparak kombi bakım işleminde sizlere yardımcı olsun. Kombi bakımı deyip de geçmemeli… Bu işlem her zaman önemsenmeli her zaman konusunda bilgi ve deneyime sahip olan firmalardan ve ekiplerden yardımlar alınmalıdır. Şöyle ki sizleri düşünen firmamız bu alanda günün her saati sizlere yardımcı olmaktadır.

Önceleri bakımın önemini sizlere anlatmakta sonrasında gereken uygulamaları anlatımlı bir şekilde sizlere yansıtmaktadır. Uygulamaları yaparken de sorularınızı mutlaka yanıtlamakta sorularınızı kesinlikle yanıtsız bırakmamaktadır. Sonuç itibari ile düşünecek olursak kombi öyle basit görülen ya da önemsenmeyen bir cihaz olmamalı… Nasıl ki kombi arızalandığı zaman aman doğalgazla çalışıyor elektrikle çalışıyor sorun olabilir diye müdahale etmiyorsanız kombi bakımlarında da aynı düşünceye sahip olarak uzman ekiplerden yardım isteyin. Bu konuda yani kombilerinizin yıllık temizlik işlemlerinde Kombi Servisi ailesi olarak sizlere yardımcı olacağız. Üstelik işlemleri sandığınızdan da düşük fiyatlara yapacağız ve işinde uzman olan ekibimizle karşınıza çıkarak sizleri bu konuda da memnun edeceğiz.

Bakım Tamir ve servisini yaptığımız Kombiler

kombi_markalari_bul

İzmir içinde tüm ilçelere Kombi Bakım, Kombi Temizlik, Petek Temizliği, Kombi Tamiri hizmetimiz mevcuttur. Her türlü kombi sorunu veya sorularınız için bizlere ulaşabilirsiniz.