Ödemelerinizi Kredi Kartı İle Taksitli Olarak Gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir' in Her Yerinde Kaliteli ve Hesaplı Hizmet!

Ücretsiz Keşif! Tesisat İşleri İçin

0507 335 40 17 - 0232 245 60 03
.

Sıhhi Su Tesisatı

Çağlar Tesisat ev, ofis, iş hanı, hastane, okul ve diğer alanlardaki sıhhi tesisat problemlerine bilgi ve tecrübelerisi sayesinde hızlı ve kalıcı çözümler sunabilmektedir. Temiz su gereksinimi ile atık suyun tam olarak toplanıp sevki açısından sıhhi tesisat sektörü ekonomimizin önemli bir parçasıdır. Vana arızalarından su tesisatı boruları onarımına kadar bir çok tesisat sorununda bizi arayabilirsiniz. Sıhhi tesisat olarak nitelenen sistemler şunlardır: Günlük kullanımdaki sıcak, soğuk su gereksinimleri Pis su tesisatları Yağmur suyu, yüzey ve yeraltı suyu drenajları.

Su Tesisatınız Ne Durumda

Her sıhhi tesisatın gereksinimleri farklılık göstermektedir. Boruların kalınlıkları ve kullanılacak malzeme sayısı ihtiyaca göre şekillenmektedir. Yaşı fazla olan binaların su tesisatlarında günden güne sorunlar oluşması olasıdır. Binanın emdiği nemin, ısının verdiği yıpratıcı etki su tesisatını doğrudan etkilemektedir. Evinizin ve ofisinizin sıhhi tesisatı konusunda arıza ve yenileme çalışmaları için bizi arayın size Çağlar Tesisat olarak kalıcı çözümler sunalım.

Su Tesisatında Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Tesisat borularında su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız burada yazılanları evde kendi başınıza uygulamanız gerekmektedir. Eğer soğuk su tesisatında kaçak olduğunu düşüyorsanız, dairenin ana vanasını kapatıp bir kaç saat bekleyin. Alt kattaki komşunuzun tavanından damlayan sularda azalma olmazsa, sıcak su borularını kontrol etmeniz gerekiyor. Bunun için kombinin altında bulunan sıcak su vanasını kapatıp bekleyin. Ancak pis su borularında kaçak olduğunu düşünüyorsanız şüphelendiğiniz boruları bir kaç gün kullanmadan beklemeniz gerekmektedir.

Temiz su tesisatı

Temiz su tesisatı, sayaçtan veya bağımsız sistemlerde suyun kaynağından başlayarak kullanma yerlerine kadar olan tüm temiz su boru donanımlarını ve aygıtlarını içerir. Temiz su tesisatı da kendi içerisinde soğuk su tesisatı ve sıcak su tesisatı olmak üzere ikiye ayrılır. Temiz su tesisatı malzemeleri kullanım ihtiyacımıza göre değişkenlik gösterir. Yani sıcak su ve soğuk su ihtiyacımızı karşılamak için kullanılan sistemlerde tesisat boruları da farklılık arz etmektedir.

Temiz su dağıtım sistemleri 3’e ayrılır:

Kolon Tesisat sistemi: Şehir suyu ile ilgili herhangi bir basınç sıkıntısı yoksa şebekeden temin edilen su giriş katından kolonlar aracılığıyla merdiven boşluğundan dairelere dağıtılır. Su sayaçları her bağımsız birime özel olarak yapılandırılır.

Basınçlı depo sistemi: Şehir suyu temin edilirken yeteli basınç sağlanamıyorsa bu eksiklik basınç yaratarak su dağıtımına yardımcı olan silindir depolar olan hidroforlar aracılığıyla giderilir.Basınçlı depo sisteminde su sayaçları tıpkı kolon sistemindeki gibi yapılanmıştır.

Dizi sistem: Bu sistemdeki fark sayaçlardan kaynaklanır. Tüm sayaçlar zemin ya da bodrum katta yer alır ve dairelere sayaçlardan ayrı kolon çıkarılırak su dağıtımı gerçekleştirilir.

Temiz su tesisatları aşağıdaki bölümlerden oluşur:

Bina temiz su ana boru tesisatı

Su sayacı tesisatı

Dağıtım boruları, kolonlar ve kat tesisatı olmak üzere kullanım tesisatı

Sıhhi Su Tesisatı Galeri

Klozet Tamiri

Nöbetci Lagım açma ,Nöbetci Banyo Gideri Açma ,Nöbetci Mutfak gideri Açma ,Nöbetci Tuvalet gideri Açma ,Nöbetci Kanal Açma ,Nöbetci Sıhhi Su Tesisatcı